מסביב לאשתי ב-80 יום
חלמתי שמגיע זן כ"כ נשי של חייזרים, שהם כל כך מלאים ברגש, שהאישה שלנו היא ביחס של גבר לאישה אל הגבר שלהם. ובאמת נהיים הרבה זוגות מעורבים, ואשתי עוזבת אותי לטובת חייזר, חייזר לא כשר. ועושים טקס גירושין גם לפי היהדות שלהם, כדי שהיא תוכל להתחתן: פעם אחרונה בחדר ייחוד. ואז היא בשמלה שחורה, ואני מוריד לה את הטבעת, וכולם מקיאים על השולחנות: מנה אחרונה, מנה שנייה, מנה ראשונה.
ואני מתחתן עם חייזרית, והיא כמו בננה. והיא אומרת לי: הסדר הוא שקודם כל הקליפה ואח"כ הפרי, אלא אם אתה תולעת, שאז הסדר הוא קודם כל הפרי ואז הקליפה. ואז אתה יכול לאכול מהעץ מבפנים, בלי לקטוף, בלי לקלף, בלי שיראו אותך ובלי להיתפס. והיא שואלת: איך זה אצלכם, אתה יכול להיות תולעת? והיא בוכה סתם בלי סיבה. ואני אומר לה: אל תבכי, אשתי עוברת לגור מתחת לים. בטח באחת הערים מתחת לים. עם חייזר לא כשר. -בטח שהוא כשר, היא לא עוברת בשביל איזו עיר מתחת למים, היא עוברת בשבילו. יש לו סנפיר וקשקשת! כמה שאני מתגעגעת... היית מוכן לעזוב בשבילי את הכדור הזה?
ואני פתאום צועק: שקר! כדור הארץ שטוח, כתוב שהשם מותח את השמים, ואם הוא היה כדור אז אי אפשר היה למתוח את הרקיע, אם היית מותח השמיים היו פשוט מתכווצים ונופלים על האדמה. -אבל אפשר להקיף את הכדור הזה בטיסה, לא? -זו אשלייה. יש שם עוד ועוד עמים, ארצות, אבל זהים לחלוטין לאלה שכאן. איזה מישהו דומה לך לחלוטין. ומישהי דומה לחלוטין לאשתך. ובכל זאת יש שינויים קטנים שאתה מרגיש בקושי שאתה חוזר, מרגיש שמשהו השתנה. ואני יוצא למסע כדי להוכיח לה, נוסע שוב ושוב "מסביב לעולם", כאילו אני מקיף אותו, אבל בעצם אני מתרחק מתרחק. ואני מתחיל לדבר עם האנשים שם, ומגלה שאין חייזרים, לא שמעו עליהם. איך לא חשבתי על זה קודם? הרי הם נחתו רק במקום אחד מהשמים! ואני בא לאשתי בלילה: האם אי פעם תעזבי אותי בשביל חייזר? והיא מסתכלת עליי במבט מוזר. חייזרים? - היא צוחקת - אין דבר כזה. אני אוהבת אותך.
← הוצאה לחושך
חלום אקראי