12345678
חלמתי ששנים אני מנסה לנחש את סיסמת הכניסה לגן עדן - ובסוף מתברר שזה סתם 1234567. פחחח. ואני נכנס ולא רואה מזוזה, לא ימין ולא שמאל. והכול הפוך העצים מלמעלה למטה. ושואלים אותי: נישקת את המזוזה? מי אמר לך איפה זה ימין איפה זה שמאל? מי אמר לך שזו כניסה לגן ולא כניסה מהגן? -כניסה לאן? -ואולי אלוהים נפל על הצד, על המיטה, ועכשיו הימין שלו למטה מתעסקת עם השכינה, והשמאל - השטן - למעלה? או שאולי הוא נפל על הראש? ואתה נכנסת כשאתה הולך על התקרה ודרכת על המזוזה, עכביש. ולוקחים אותי למקום של העכבישים בגן עדן, באיזו פינה נידחת באמת של השמים, רחוק מכל האקשן במרכז. ואני שומע את הבאסים של השופרות מתרחקים, ואני מתבאס ומסתכל על השעה ורואה שעברה שנה שלמה - אשתי תרצח אותי כשאחזור! ואני מסתכל שוב על השעה ורואה שעברה עוד שנה - מה, היא תישאר עגונה? ואני מפחד להסתכל שוב על השעה, רק אם אמות אוכל לשחרר אותה, אבל אני חייב למות ככה שהיא תדע, שיראו את זה גם באדמה! טעות טעות טעות - לנסות להגיע לגן עדן בלי למות. והעכביש הקדוש מתעצבן: עוד אחד עם 4 רגליים? חכה פה עד שתגיע מישהי עם 4 רגליים ונחבר אתכם לעכביש הגון עם 8 רגליים. והוא מסביר לי שצריך להוסיף עוד 4 ידיים לשולחן ערוך, ו-4 בנות לליל הסדר, כדי שיהיה יציב, כי כרגע בן אחד מתנדנד יכול להפיל את כל השולחן. והוא צועק שנמאס לו ששולחים אליו את כל המרובעים האלה, כל הבעיה של העולם זה שיש לו רק 4 כיוונים, ופה אנחנו מוסיפים עוד 4 רוחות לשמים. מה אתה חושב, שאנחנו כאן כדי שהג'וקים לא יפריעו לצדיקים, להיפך, הג'וקים הם הצדיקים האמיתיים, הכי גדולים, הכי שחורים, ועם הכי הרבה ילדים, ואנחנו בשליחות בחור הזה, מכפילים את כמות הפינות של העולם. אנחנו חוד החנית ואתה צריך להיות גאה שהגעת לכאן! והוא שולח אותי לחיידר של העכבישונים, שאני אלמד משהו, שאני אראה איך עכבישים קטנים יודעים יותר ממני. והחיידר ריק לגמרי, לבן, ובסוף אני רואה שהמלמד וכל התלמידים מתקבצים באחת הפינות בתקרה. ואחד הילדים מרחם עליי ונותן לי כיסא בפינה עם 4 רגליים ו-4 ידיים, ואני בא לשבת, ואני נתקל ונופל - וכולם צוחקים, אפילו הרב. ואני מסתכל על הילד שנתן לי את הכיסא, ורואה שגם הוא צוחק. ואני לא יודע אפילו אם הקור שמעדתי עליו היה שם לפני כן, או שהכול היה תרגיל. והרב אומר: אתם רואים את הילד הגדול הזה? הוא כאן כדי שתלמדו מה קורה לאנשים מבוגרים שמתנהגים כמו ילדים! והרב מתחיל להכתיב לנו, שאני לא אהרוס את כל השיעור, והוא מזכיר - לא לשכוח לכתוב בס"ד בכל 8 הפינות של הדף. הכותרת היא: אנחנו חסידי חיות העולם! שורה חדשה. בגן עדן הכול מתהפך: האדמה אוכלת את הצמחים. והצמחים אוכלים את החיות. והחיות אוכלות את בני האדם. ובני האדם אוכלים את המלאכים. והמלאכים אוכלים את אלוהים. והתרנגולות והפרות אוכלות את היהודים, שיכולים למצוא נחת רק עם החזיר הקדוש, שלא נוגע ביהודים. אבל גויים הוא אוכל כמו חזיר.
ועכבישון צוציק עם 8 ציציות שואל: אבל הרב, למה החזיר הולך על עקבים? פעם אחת אבא ז"ל הלך בגינה, ו... הרב ממהר לענות: החזיר הקדוש הולך על עקבים כי אסור לגדל חזיר בארץ ישראל. ואבא שלך זה לא נושא השיעור.
ואני כבר יודע מה לעשות, אני מנצל את ההפסקה ובורח לגינה, ורואה שם את החזיר הקדוש. והחזיר אומר: יהודי יקר, מה אתה עושה כאן? זה מאוד מסוכן! יש פה איזו תרנגולת שמסתובבת, בוא אתי מהר לדיר, נהפוך אותך לחזיר, קצת בוץ, קצת חוחוחו, ואתה חזיר למהדרין. יש לך מזל אתה בטלפיים טובות, אנחנו חסידי חיות העולם. ואנחנו רצים והוא מחרחר, אני מפחד שהוא יקבל התקף לב, אבל הוא לא מפסיק לדבר: זה לא מה שאתה רגיל. בעולם הקודם הצומח ניזון מהדומם, והחי מהצומח, והאדם מהחי, וככה העולם מתעלה, ככה הדומם הופך לאדם. וכך גם הנפש ניזונה מהאדם, והמוות ניזון מהנפש, מאיתנו, הוא אוכל אותנו. בשביל הכופרים אוכלי החזירים המוות הוא כלום, כי הם פונים רק לכיוון מה שהם אוכלים, למטה, והמוות מת. אבל בשבילנו המוות הכי חי שיש, גן עדן. -ואלוהים ניזון מהמוות? -כן, הוא יותר חי מחי. אבל כשהוא מת הוא בדרגה עוד יותר גבוהה. הוא עלה למקום שאנחנו בכלל לא מכירים - גן עדן של אלוהים. ואז התחיל כאן הבלגן. -ומישהו דאג שהנשמה שלו באמת תעלה לגן עדן? מכל הבנים שלו מישהו אמר אליו קדיש? -מי יגיד עליו קדיש? המלאכים בקבר מתנהגים כמו התולעים של אלוהים. אף אחד לא אמר עליו קדיש. כולם רק רבים על הצוואה, מי הבכור?
← הוצאה לחושך
חלום אקראי