צדק שבתאי
חלמתי שאני צייד שבתאים. ואני מגלה מחתרת שלמה של שבתאים נסתרים. והשיטה החדשה שלהם היא שהם קוראים לעצמם בשמות האמיתיים שלהם בריש גלי, ואף אחד לא חושד. ואני מגלה שהמצב כ"כ חמור ומתקדם, שיש כבר גידולים שהצמיחו גידולי המשך: יעקב ואהרן שבתאי, הרב צבי יהודה ותלמידו הרב צבי טאו, פרופ' תשבי (בגימטריא שבתי), ותלמידו פרופ' ליבס (בגימטריא צבי). ויש גם גרורות שהצליחו להתחתן עם גדולי הרבנים, או להונות ציבורים שלמים, ולהגיע לעמדות מפתח: הרב שבתי רפפורט, הרב נתן צבי פינקל, אצ"ג, צביקה פיק (?), שבתאי קלמנוביץ', ולא לשכוח את משפחת ש"ץ מהקומה למעלה. ואני מגלה מנגנון סודי ומסועף ביותר של כל מיני עמותות של "צדק חברתי" (בגימטריא שבתי צבי). פחד אלוהים. אבל איך לתפוס את כל השבתאים האלה? הרי מספיק שאני אגיד את המילה "שבתאי" והם ייעלמו. כל פעם שחותכים מהם זה רק גורם לגידול להתפזר ולהצמיח גרורות חדשות, ובסוף הם עוד יגיעו למוח... ואני מזמין את כולם במייל למסיבת שבתאים סודית. אסור להפסיד! יש יין נסך שעשו עליו קידוש ביום כיפור, מופע של סידורים וחזירים, וסטודנטיות שלבושות בטלית בלבד. ואני לוקח עשרה צדיקים שמתלבשים בטלית.
ובמסיבה יש רעש נורא, מלא חבורות שבבניקים שמדברים בפה פתוח, מפצחים סוגיות על הרצפה, ויורקים דברי תורה על הריפוד. איך אפשר לדעת מי שבתאי פה? ואחת ה"סטודנטיות" לוחשת לי מתחת לטלית: אין ברירה. ואני צועק לה: מה? והיא אומרת: אין ברירה! ואני צועק: לא שומעים אותך בתוך הרעש! והיא צועקת: אין ברירה!! חייבים לעשות עליית נשמה! ואנחנו מבקשים אישור. ואני מבקש ממנה שתעמוד ולא תזוז ותחשוב כמו זקנה. ואני רואה לה על המצח שכתוב שיש אישור. ואנחנו ממריאים.
ולאסוננו מתברר שקרו כמה שינויים למעלה בזמן שנעדרנו. איפה כל העצים? מה זה כל הקוצים? הנהר היה צריך להיות כאן! ובסוף אנחנו מוצאים חרק גוסס אחד מגן עדן, איזה חגב מסכן שמספר לנו מה קרה. מסתבר שבוקר אחד אלוהים קם והחליט שהוא רוצה להיות שליט נאור. למה לא אוהבים אותו, קוראים לו מלך, אבל מתייחסים אליו כאל דיקטטור. והוא מחליט לקיים בחירות. ולא עוזר כמה שמדברים איתו, הוא בטוח שהוא יבחר, ופתאום כולם יתייחסו אליו אחרת. והוא כזה טירון פוליטי שהוא לא יודע לאיזו מפלגה להצטרף, ובסוף הוא מוצא: חיזבאללה, זה שלי, המפלגה של אלוהים. וכמובן שמאוחר יותר יפיצו שאלוהים תומך חיזבאללה. אבל בינתיים כולם ציניים, הוא ייבחר ברוב של 99.99%, והאחד שלא יצביע לו יתעורר למחרת בגיהנום. אבל אלוהים באמת טוב, והוא מתכוון ברצינות. והוא עושה סקר ומגלה שאנשים חושבים שבריאת העולם, באמת כל הכבוד, אבל מאז הוא לא עושה כלום. והוא מחליט שמעכשיו כל שבוע יהיה כמו בריאת העולם. והוא מחלק עצים מגן עדן, ואנשים מתלהבים בהתחלה אבל לא יודעים מה לעשות עם זה, עץ מגן עדן באמצע הבית, נו מה? אבל מה כבר הוא יכול לחלק? והיועצים אומרים: אולי תעשה קצת שינויים במצע? -המצע זה התורה. -אתה חייב להציע איזושהי תקווה חדשה. -מה רע בנביאים? -רפורמות, שקיפות, הפרדת רשויות, חופש, משהו? -מה אתם רוצים, גישה יותר פתוחה לגן עדן? עיתונאים שיסתובבו לנו בין הכנפיים? זכויות אדם בגיהנום? והיועצים מיואשים ממנו. -התנצלות? -אני מאמין בכל מה שעשיתי. והוא מקיף את עצמו בחבורה של אומרי הן. ובמיוחד נוסק מעמדו של איזה תוכי אחד מהחלק הטרופי של גן עדן, שהתיישב על הכתף של אלוהים, קרוב מאוד לאוזן שלו. אלוהים אומר: יאמר אלוהים יהי אור. והתוכי אומר: ויאמר אלוהים יהי אור. אלוהים אומר: יהי אור. והתוכי אומר: ויהי אור. וכך הלאה. עד התבוסה האיומה. נתנו להם דמוקרטיה, אבל הם בחרו באופוזיציה.
והמלאכים בוכים: למה לא אוהבים אותו? והאריה הקדוש, שנלחם על כל קול עד הרגע האחרון, פשוט לא רצה להאמין בתוצאה, מתקשה לעכל. השדולה היהודית בגן עדן עשתה הכול, ליכלכו את כל הגן בקמפיין שלהם, כיסו את העצים בשלטים של "אלוהים טוב ליהודים", ורק עכשיו הם מבינים את עומק הטעות. וכל המלאכים שרק אתמול הסתובבו עם סטיקרים של "אתה בחרתנו" על הכנפיים, פתאום בן לילה מכוסים בסלוגנים של "אוהבים את אלוהים. מצביעים לשטן".
אבל אלוהים מפתיע את כולם. הוא מוכן לשרת תחת הצד השני. הוא מכבד את הכרעת הבוחר. ואף אחד לא הבין למה הוא צריך את זה. למה הוא מוכן למכור את נשמתו לשטן, כדי להמשיך לחמם את כיסא הכבוד? הוא נותן את חותמת הכשרות למעשים נוראיים, בושות מהגיהנום, שנעשות בחסות ענני הכבוד. לוקחים לשם ילדה קטנה, יוצאת אישה מבוגרת. נכנס גביר שמן, שנראה כאילו הוא בהיריון. ויוצא עני רזה כשבידיו חיתול, ובתוכו מחייך חזרזיר ורוד. נכנסת אישה צעירה עם נחש, ויוצא איש זקן עם מקל. נכנס בפנים מקובל תימני, וקופץ החוצה חגב.
והחגב מייעץ לנו שכדי לנצח עכשיו את יצר הרע, צריך להיות היצר של היצר, כי יצר הרע של יצר הרע מושך ומפתה אותו לעשות טוב. כלומר אם אשתך היא יצר הרע שלך, אתה צריך להיות יצר הרע שלה - ואליך תשוקתו ואתה תמשול בו. ואם נגיד יש לך תאוות כבוד, למשל אם יש לך יצר הרע להיות ראש הממשלה, אתה צריך להיות יצר הרע של ראש הממשלה. וכו'. ולכן מה שצריך זה מסע לעומק יצר הרע, ארגון שיהיה יותר שטן מהשטן, שיהיה השטן של השטן, הנחש של הנחש. שהפעם חווה תפתה את הנחש. ומסתבר שקיים ארגון כזה. ארגון של נשים חרדיות, רק הצדיקות ביותר מורשות להצטרף, כי זה מסוכן. אז אני יכול רק לחלום לגלות מה הן עושות. ואומרים שהפאות שלהן נגנבו מאושוויץ, ושהן לובשות זקנים של רבנים שנחתכו בלילה בידי אישה, ושהכי צריך להיזהר מבנות של רבנים. ופתאום הן מתחילות להגיע לבית הכנסת, נשים חרדיות שבכלל לא ידעתי שהן קיימות בשכונה, כאילו הן מעולם לא יצאו מהבית, או שהן יצאו עכשיו מתוך האדמה. ולפי הספרים הכבדים שהן מביאות הדבר האחרון שהן עושות מאחורי המחיצות זה מתפללות. אולי מתפללות לכיוון ההפוך. והן כולן צנועות חנוקות מהסוג שהצניעות רק מסתירה כמה שהן מכוערות. אלה יכולות להיות יצר הרע של השטן?
והחגב מקפץ ומסביר שכל ההבדל זה שפעם הצדיקים אמרו לא לשכב עם האישה, והרשעים שכבו עם האישה, והיום הצדיקים אומרים לשכב עם האישה, והרשעים שוכבים עם האישה. הבנת? אתה צריך לרדת לגיהנום, ולעשות את ההפיכה משם. ואתה יודע איך מגיעים היום לגיהנום? המעלית התקלקלה מזמן. חייבים לקפוץ. והוא לוקח אותי לגשר המתאבדים של גן עדן. וכל הזמן יש ממנו טיפטוף של אנשים קופצים לגיהנום. ואני רואה מישהו שמתאבד וצועק: אשתי! ואני שואל את החגב: למה הוא צועק אשתי? והחגב מגחך: היא בוגדת בו עם מלאך. מכיר את הבעיה? והחגב נותן לי רגל ואנחנו קופצים -
והגיהנום נראה גיהנום שלא היכרנו. הכול משיש שחור, קטיפה שחורה, מסכים שחורים. מישהו שפך פה מיליארדים. אפילו השירותים נראים כמו תחנת חלל, ואנחנו הולכים להשתין רק כדי לראות. ובכל מקום שלא תסתכל יש מצלמות, ולכל המצלמות האלה יש זקן ופאות, וקוקו שאפשר למשוך מאחורה. ואני רואה שאחת המצלמות זה הרב שלי מהישיבה הקטנה. ואני מושך לו באוזניים: רשע מה עשית שאתה כאן? תמיד ידעתי שיש בך משהו מלוכלך. והוא אומר: ומה אתה עושה כאן? אני אספר לאמא! ואני אומר: חי חי, תאכל אותה, אמא שלי מתה עוד לפני שנולדתי. והוא אומר בצחוק חנוק: בדיוק! ואמא שלי אומרת: למה באת לכאן? בן, היית צריך להישאר בגן עדן. ואני אומר: באתי לחפש את השטן. ראית אותו במקרה? -אם ראיתי אותו! -תפסת אותו במקרה בעדשה שלך? ואמא אומרת: טיפש שלי, השטן גילה מהר מאוד שלא באמת מפחדים מאלוהים. כל החוקים, בתי הדין והעונשים הכי קשים לא מזיזים לאנשים. מה שבאמת מפחיד זה אקראיות - טרור! והוא הקים ארגון, תאים רדומים, מחבלים שתולים. אתה יודע איפה השטן? השטן נמצא בגן עדן.
← הוצאה לחושך
חלום אקראי