הבעיה עם אשתי זה
חלמתי שאני הולך ליועץ נישואין שחור, והוא אומר לי שהוא אף פעם לא נפגש עם הבעל והאישה ביחד, זו הבעיה של כל היועצים, ועוד מתפלאים שזה לא מצליח, ואילו אצלי, אולי אני אומר לך ולאשתך את ההפך הגמור, אתה מבין? ואסור לי באיסור חמור לספר לאשתי מילה ממה שהוא אומר, כולל עצם זה שאנחנו נפגשים, שהשיחה בכלל התקיימה. שאני אבין שיש בני זוג שחיו באושר עשר שנים אחרי הטיפול, ואז הם דיברו במיטה פעם אחת על הטיפול, ולמחרת הם כבר היו ברבנות. ואני שואל: אם כך, איך אשתי תדע לבוא אליו? והוא אומר שאני כנראה עוד לא מבין את המערכת, הרי לפי מה שהוא הרגע הסביר יש רק שתי אפשרויות: אולי היא כבר כאן, ורק לי חיכו. ואולי היא עוד תבוא, עוד תבוא אליו על ארבע. ואני חושב: זה לא הגיוני, אבל אני לא יכול לדעת, אולי הוא אמר לאשתי את ההפך הגמור? וכדי לשמור על הסודיות אצל היועץ הזה, כולל הפרטיות שלו, הוא והמטופל שמים את הכובע על הפנים, שלא יראו אחד את השני. ואם זו אישה אז הוא והיא שמים פאה על הפנים. אבל איך התירו לו להתייחד עם אישה, אם הוא גבר? הוא חייב להיות אישה, אבל אז איך התירו לו להתייחד עם גבר? ואני קצת מתבייש לשאול, לחשוף שלא הבנתי את המערכת, ועם קצת מחשבה אני מבין שיש רק שתי אפשרויות: או שהוא טומטום או שהוא אנדרוגינוס, וזה גם מסביר את המקצועיות שלו. והקול שלו דווקא נשמע לי מוכר מתחת לכובע, ואני כמעט מתפתה להציץ, אבל לך תדע, אולי הוא בעצמו מציץ ברגע זה, והוא יראה אותי מציץ. והוא אומר לי אני רואה שעדיין יש לך פיקפוקים בשיטה. בוא אני אתן לך מקרה שפתרתי.
מצד אחד אני שומע על קנאת הצדיק. הצדיק בגד בקב"ה עם השכינה, ואלוהים עלה על זה. אמנם הוא לא תפס אותם על חם, אבל היה לו חשד חמור. פתאום היא, שהיתה שמנה כמו פינגווין שלא מתרומם, עושה דיאטה, פתאום יש ריח מוזר מתחת לכנפיים שלה, פתאום היא מסתכלת במראה, פתאום היא נעלמת. ומכיוון שהיא ישות רוחנית, הוא לא יכול להשקות אותה במי סוטה, אז הוא נותן לה להריח גז, כדי לדעת את האמת. גז! זה לא הריון, זה בלון, בלון שמתפוצץ.
מהצד השני אני שומע סיפור אחר לגמרי, שאלוהים שולח את הצדיק לנקום בשכינה. הוא כמו סוכן חשאי שלו, סוכן פיתוי. גם כן פיתוי, זה יותר דומה לאונס שלה, אונס ורצח, שואה. והיא בהיריון, יש לה צירים, חבלי משיח, הם הולכים לחדר לידה, ויוצא דם לידה, דם, דם. היא יולדת דם. לא אדם.
והוא צועק עליי, מפר את כל החסיון הטיפולי, אני חושב שכולם בחוץ עכשיו שומעים, הוא צועק בזעם קדוש ולא מרוחק בכלל: ואתה יודע מה היתה האמת? שהשכינה בגדה באלוהים עם השטן. וזה היה הדבר שהפיל אותו סופית מהאילן. שנים הוא לא רצה לרדת מהעץ. כמה שהצדיק ניסר מלמטה. ופתאום אצל מי הוא בא לבקש מקלט? לבן שלו הוא לא רצה להוריש את השלטון - ומי יושב על הכסא שלו עכשיו?
← הוצאה לחושך
חלום אקראי