הבוחר בעמו עמלק באהבה
חלמתי ששולחים אותי לאיראן להציל את ישראל. והדרך היחידה לחרחר. ואני משכנע את האיראנים להילחם עם הסינים, בנימוק שהסינים הם סונים בהברה אשכנזית. מתאבד שיעי, והפרסים תופסים ושמים אותי בכלא, ואני מדבר עם העכבר שבקיר. והעכבר אומר: אלוהים הוא עכבר. והוא אומר בוא תקרא, ומבריח לי דף:

סוד הקיום היהודי - עקרונות הטרוריזם ושבע המידות האלוקיות
1. ביזור המטרה - בראשית הכשרתך, נסה להביא למימוש כמה שיותר מטרות, עדיף סותרות. בשלב השני, בזר גם את פעולותיך ומאמציך, כך שיסתרו אחד את השני - הבוקר נגד הערב, והצהריים משקיף מהצד, בעוד הלילה שוחט את היום, וכו'. ולבסוף, בדרגה העליונה, בזר את עצמך: תן דרור ליצירי רוחך לפעול בצורה עצמאית, ללא מסגרת מארגנת חיצונית, או כתובת לקבלת אחריות. האדם הוא אשלייה. רק הנחש נברא ביום השישי.
2. התקפיות לא ישירה - היה חתרן בלתי נלאה, במיוחד נגד האינטרסים המובהקים שלך. לעולם אל תפעל ישירות, אלא בצורה עקיפה ככל שניתן, עדיף תוך כדי עקיפת סמכויות, למעלה ולמטה, ובעיקר לצדדים. בכל מתקפה ישירה, נסוג מייד. מצד שני, דאג לתסכל את הצד השני בפעולות אקראיות, עדיף ברגעים קריטיים, שהן מנוגדות לחלוטין לכל אינטרס שלך. היה תמיד צעד אחד קדימה, וכשהשטן משיג אתך, דלג שניים לאחור. זכור - זמן ליניארי הוא אשלייה. מטרתך היא להנציח את הסכסוך, לחגוג אותו. דווקא כשהכול נראה על סף פתרון, חזור מייד והתגלגל לנקודת ההתחלה. גאולה היא תפיסה שאבד עליה הכלח.
3. שיתוף פעולה עם האויב - הפגן פחדנות ומורך לב מופלגים בפני כל סמכות, תוך הצהרות כנות על רצון לשיתוף פעולה ובקשות לעזרה. מייד לאחר השיחה הפר כל סיכום עמך, גם, ובמיוחד - אם הוא לטובתך. אל תשכח לפנות תמיד לגורמים ולמלאכים רחוקים ולא רלוונטיים, עדיף בכירים במיוחד או זוטרים במיוחד. התייחס למזכירות כאילו היו אדמו"רים ולאדמו"רים כאילו היו מזכירות. התרפס ללא צורך, תוך הפגנת תמימות מעוררת רחמים - הצד שמולך תמיד יהיה נכון להניח שאתה טיפש ממנו, לא משנה כמה הוא מטומטם. קבע לך כמטרה להגיע לרמה של חגורה שחורה בפאסיב-אגרסיב, ובקבלה לא מעשית.
4. פיזור המאמץ - חתור תמיד בלהט ורכז את כל מאמציך במטרה דמיונית משיחית מופרכת ובלתי מושגת בעליל, שמא תשיג את מטרתך. אם חלילה מטרתך הוגשמה, חתור מייד למטרה ההפוכה, מה גם שמטרתך המוצהרת צריכה להיות תמיד הפוכה למטרתך האמיתית. התייחס לאינטרסים הקריטיים ביותר שלך כבדרך אגב, והשקע מאמצים כבירים בזוטות, עדיף מטופשות. יגעת ומצאת - אל תאמין.
5. חוסר התמדה - אמץ כל גישה וכל כיוון פעולה, וזנח אותם ברגע שיתחילו לשאת פירות. הבא כל כיוון פעולה עד לצידו הקיצוני ביותר והפרדוכסלי, שם מובטח לך שתמצא את עצמך נע בעצם בכיוון ההפוך, בסוד המעגלים. העליונות האמיתית במערכה, אותה מנסה המערכת האלוקית לכפות עליך, היא העליונות האינטלקטואלית - היכולת להיכנס לראשך ולהפעיל אותך מבפנים. על מנת למנוע סופית כל אפשרות לניצחונה, עליך לאבד את הראש. חיה תוך כדי שינה וכך תוכל להגשים את כל חלומותיך. מובטח לך שהמשגיחים שלך יתחרפנו בעקבותיך, והרבנים יתעלו על תלמידם, ושגעונם יתברר כמֵעבר לחלומותיך הפרועים ביותר. ככל שהצד שמולך יותר מרובע - כך קל יותר להוציא אותו מדעתו.
6. חוסר פשטות - סבך כל סיטואציה לפלונטר בלתי ניתן לפיתרון. ערב תמיד עוד ועוד גורמים, אינטרסים, סמכויות, העברת מידע חלקי וחירחור ריב בין כל חלקי המערכת, עד כדי יצירת סיבוכיות בלתי נתפסת בעניינך. מטרתך היא לייצר עבודה לביורוקרטיה האלוהית, והסימביוזה ביניכם צריכה להיות מופלאה. דאג תמיד לכוון בין החיבורים, ליפול בין כיסאות, לגרום לריבי סמכויות, למלחמתה של תורה, ולייצר כמה שיותר אויבים. עשה כל טעות אפשרית - מי שלא טועה לא עושה. התנהג בצורות שונות באופן קיצוני לאנשים שונים במערכת, עד שלא יאמינו שמדובר באותו אדם. שלב קפדנות נוקדנית בפרטי הוראות מסוימות, עם התעלמות מופגנת מאחרות, וזכור - לעולם לא עשית משהו רע בכוונה. הכול בטעות. זה מה שיפה כאן. הגב לנשיקה בנשיכה ולהפך - כך תעקר את שיטת המקל והגזר, ותשגע את מידת הדין. עשה מדי פעם גם משהו הגיוני, כדי לבלבל את סוגר המעגלים. נתק את הקשר בין סיבה לתוצאה. אין גבול לכל תעלול, להיפך, לכל גבול יש תעלול. התייחס לכל אירוע כבדיחה, וחפש תמיד את התפנית המגוחכת ביותר במהלך העניינים, על מנת לתת את הפואנטה. לא מספיק לנצח את השטן, צריך למשוך לו בזנב (אחרת הוא ניצח). רציתם בורג במוח האלוקי - קיבלתם מקל בגלגלים. התווכח לרוב וללא צורך, בנוקשות מחשבתית, אבל עם חיוך מטופש. דבר תמיד בכל הזדמנות, באריכות מופלגת, עם כמה שיותר סטיות מהנושא, ועם חיבה מיוחדת לאמירה באומץ לב של המובן מאליו. לכל משפט שלך לא צריכה להיות לא התחלה ולא סוף, וכל שיחה איתך צריכה להתנהל במעגלים, כאשר בסיומה חוזרים לנקודת ההתחלה. ככל שיש יותר מעגלים, והם יותר גדולים, כן ייטב. שאל את סוגר המעגלים. בחר את המשפט הבא שלך באקראי. היה משעמם. אהוב את השטן אהבת נפש - רק הוא מאפשר לך לשנוא מכל הלב. המאס את עצמך, היה קרצייה, נדנד, הצק, היטפל לפרטים שאף אחד לא מקיים תוך הדגשת החובה שבמילוי חוקים, משמעת ללא שיקול דעת, ופרה אדומה. חפש את החיצוניות, ולא את המהות. העדף הצמדות מוחלטת לנוסח ההוראה שניתנה לך, על פני פעולה בהתאם לרוחה, כוונת המשורר, ובעיקר - ההיגיון הבריא. התענג על הרגעים בהם אתה מצדיק את פעולתך לפי דפוס זה, בעיקר אם הצלחת לדפוק את כל העסק, או לפחות לעכב את הגאולה והשתלשלות הספירות בעוד יום, בעוד שעה, בעוד דקה. חפש תמיד את העשן היוצא מהאוזניים של בן-שיחך - אין עשן בלי אש. ניצחונך איננו טמון בהשגת מטרה מסויימת; הרגע בו הממונה עליך יוצא מדעתו הוא הוא הניצחון שלך, במיוחד אם אין דבר שהוא יכול לטעון כנגדך. מהר להתנצל תמיד, ודווקא ללא צורך, והבטח לו חזור ושנית שאתה רק מנסה לעשות את רצונו, ככל יכולתך וכמידת השגתך המוגבלת, כמובן. היה טרחן. כל מי שמנסה לשלוט בך, תלוי בך, וככל שהוא יותר אובססיבי, הוא הופך לתלוי בך ובכל גחמותיך! מטרת היהדות היא לבזבז את זמנו של אלוהים, וכיהודי נאמן מטרתך התמידית היא לבזבז את הזמן של מי שמולך. קנה עבד עברי - קנה אדון לעצמו. התגעגע תמיד לכל תקופה שעברה, רומא, הנצרות, המודרנה, השואה… לא משנה כמה נוראה היא הייתה בזמן אמת. התש אותם, התש אותם, תסכל אותם, בלבל אותם, התל בהם, התעלל בהם, עשה להם כאב ראש והוצא עליהם את כל תסכוליך. מה היית עושה בלעדיהם? ובעולם הבא - אל תשכח להתרפק על תקופת חייך המהוללת. היו זמנים…
7. חוק שלמה המלך - אם כל זה לא עובד, תתחתן.
← הוצאה לחושך
חלום אקראי